Úvod > Obec > Aktuality > Informace ke kanalizaci

Datum konání:
30.6.2013

INFORMACE ke kanalizaci

V obci je vybudována oddílná kanalizace a do té NELZE vypouštět žádné BALASTNÍ VODY (balastní vody jsou vody, které ředí splaškové vody, jako například dešťové vody , odpad z chléva apod.) a je možné vypouštět pouze vody splaškové (kuchyň, koupelna, záchod). V případě zjištění napojení balastních vod do splaškové kanalizace bude následovat pro majitele objektu finanční postih.

Samotné napojení:
Soukromé části kanalizačních přípojek mezi objekty a revizními šachtami si každý vlastník zajišťuje sám. Po vybudování revizní šachtičky na hranici obecního a soukromého pozemku dodavatelem stavby je nutné požádat stavební úřad MěÚ Hlinsko o souhlas se zbudováním kanalizační přípojky na soukromém pozemku ( většina majitelů objektů již má hotovo).
Před napojením na kanalizační síť musí být vlastníky nemovitostí splněno:

• zajištění vydání souhlasu stavebního úřadu s vybudováním kanalizační přípojky po soukromém pozemku (podklady poskytne OÚ Studnice)
  • vybudována kanalizační přípojka mezi objektem a revizní šachtou
  • uzavření smlouvy o vypouštění splaškových vod s provozovatelem – Svazkem obcí Studnice, Hamry, Vortová( po napojení na kanalizaci se občan dostaví na OÚ na podpis smlouvy + přinese s sebou napsaný stav vodoměru, v případě, že platba stočného bude prováděna na základě skutečného množství odebrané vody dle odečtu vodoměrů)

Výše stočného bude činit 35,70 Kč/m3 dle skutečného množství odebrané vody nebo je možná platba paušálem, který činí 35 m3 na osobu/rok.
Svazek obcí Studnice, Hamry, Vortová realizuje výstavbu za podpory poskytnuté v rámci Operačního programu Životní prostředí, podporovaného z prostředků ERDF/FS, včetně spolufinancování ze SFŽP ČR a SR. K tomuto se zavázala splnit určitá kritéria a mimo jiné je počítáno s napojením co nejvíce objektů na splaškovou kanalizaci. V případě nesplnění podmínek stanovených pro poskytnutí příspěvku, mohlo by dojít i k vracení poskytnuté dotace (cca 78 mil.Kč). Z tohoto důvodu bude kladen důraz na napojení všech objektů na splaškovou kanalizaci a dávány podněty ke kontrolám nakládání s odpadními vodami u těch objektů, které nebudou napojeny na veřejnou kanalizační síť.
NAPOJENÍ NA KANALIZACI JE NUTNÉ PROVÉST NEJPOZDĚJI DO 30.6.2013